Tek Diş Kron Kaplama Protez | Ankara Diş Hekimi Sincan Diş Kliniği - Diş Hekimi Ankara : Aysun İĞNELİ Diş Kliniği Sincan

İçeriğe git
Tek Diş Kron Kaplama Protezi
Tek Diş Kron Kaplama
Diş Kaplama; dişin ağız içerisine bakıldığında dışarıdan görülen mine tabakası ya da taç kısmının diğer ismi olan kron katmanının, herhangi bir gereklilik nedeni ile yapay diş kaplaması materyalleri ile değiştirilmesidir.

Tek Diş Kron Kaplama; sadece normal çiğneme fonksiyonunu sağlamak için yapılabildiği gibi, dişlerin görünümünü güzelleştirmek amacıyla estetik diş restorasyonu niyetiyle de uygulanabilen bir diş tedavisidir.
Tek Diş Kron Kaplama Protezinin Özellikleri

Tek Diş Kaplama Kron Protezi yapılabilmesi için, altta kalan diş kökünün çene kemiğine sağlam bir şekilde bağlı olması yani sağlıklı bir diş alt yapısı gereklidir. Ancak, dişi kopması-düşmesi gibi durumlarda, meydana gelmiş mevcut boşluğa tek diş implant tedavisi ile yeni bir yapay diş kökü vidası ekleyerek ya da diş köprü kaplama protezi ile yan dişlerin yüzeylerine bağlanan bir diş köprüsü ile de aynı sonuç sağlanır.
Sayfa yazım aşamasında... Fırsat buldukça bitireceğim inşallah. :)

ile
Tek Diş Kron Kaplama Protezi
konusunda sormak isteyebileceğiniz ek hususlarda veya
bizzat bizden bilgi alabilirsiniz.
"SİNCAN DİŞ DOKTORU Sitesindeki bilgiler destek amaçlıdır. Diş Hekimi'nin hastasını diş hekimliği hastalıklarını teşhis için muayenesinin ve diş tedavileri uygulamalarının yerine geçmez ! "
İçeriğe dön