Diş Köprü Protezi | Ankara Diş Hekimi Sincan Diş Kliniği - Diş Hekimi Ankara : Aysun İĞNELİ Diş Kliniği Sincan

İçeriğe git
Diş Köprü Protezi
Köprü Diş Kron Kaplama Protez
Diş Kron Kaplama Köprü Protezi
Diş Köprüsü; diş dolgusundan sonra en meşhur olmuş diş tedavileri arasındadır. Bunun sebebi muhtemelen en sık uygulanan diş protez tedavileri arasında Diş Köprü Protezinin ön sıralarda gelmesi olduğu kadar, isminin oldukça mantıklı ve basit konmuş olmasından da kaynaklanıyor olabilir.  
Köprü Diş Kron Kaplama Protezi Özellikleri


Ancak isminin mantıklı ve basit olması, bir türlü aynı insan tarafından bile iki kere aynı sırada söylenmesine yetmiyor ne yazık ki. :)  En nihayetinde; Diş - Kaplama - Kron - Köprü - Protez kelimelerinin üç aşağı beş yukarı her türlü kombinasyonu bu tedavinin ismi olarak kullanılmakta ve hiç biri de yanlış olmamaktadır. İsmi bu kadar değişik varyasyonlarla telaffuz edilen, bunca isim versiyonu olan tedavi ismi çok nadirdir : Diş Köprü Protezi, Köprü Diş Protezi, Diş Kron Köprüsü, Kron Kaplama Diş Köprü Tedavisi, Köprü Diş Kron Kaplama Protezi, Protez Diş Kron Kaplaması vs...vs... daha ne kadar uzatabilirseniz.Üstelik, işin içine diş köprüsünün yapıldığı malzeme isimleri ve yapılma teknik çeşitleri girdiğinde olay daha da içinden çıkılmaz hâl almaktadır. Misal İmplant Tedavisi sırasında yapılan diş köprü protezinin ismi; implant destekli diş köprü protezi (tıklayınız) olabilirken, porselen kullanılarak yapılanı porselen köprü diş tedavisi, zirkon materyali ile zirkon diş kaplama köprüsü, tam metal kaplama ile yapılırsa metal kaplama kron diş protez köprüsü ... ... Bunların tüm isim yelpazesini ayrı ayrı anlatmaya çalışmak ömür törpüsü olduğu kadar gereksizdir de. Her konuda olduğu gibi ana mantığını anladığınız anda (ki şu ana kadar anlamış olduğunuza eminim) gerisi saldım çayıra mevlam kayıra veya vur atına rahvan gitsin gibi getirilebilir. İsmin nokta atışı doğruluğundan ziyade, neyi ifade ettiğinin iletişim içerisindeki her iki tarafça aynı şekilde anlaşılması bu konuda yeterli kabul edilmesi gereklidir, zaten başka da şans yoktur.Sayfa yazım aşamasında... Fırsat buldukça bitireceğim inşallah. :)

ile
Köprü Diş Kron Kaplama Protezi
konusunda sormak isteyebileceğiniz ek hususlarda veya
bizzat bizden bilgi alabilirsiniz.
"SİNCAN DİŞ DOKTORU Sitesindeki bilgiler destek amaçlıdır. Diş Hekimi'nin hastasını diş hekimliği hastalıklarını teşhis için muayenesinin ve diş tedavileri uygulamalarının yerine geçmez ! "
İçeriğe dön