İmplant Nasıl Seçilir? | En İyi İmplant hangisi? | Yerli-Yabancı İmplant Markaları - Diş Hekimi Ankara : Aysun İĞNELİ Diş Kliniği Sincan

İçeriğe git
Diş İmplantı Seçiminde Önemli Olan Ayrıntılar ?


İmplant seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir?
İmplant markası önemli midir?

En önemlisi, seçilecek implantın kalitesidir : Bkz : Kaliteli İmplant Özellikleri.

Akabinde; seçilecek implantın üretici şirketinin makul düzeyde bir "garanti politikası" olmalı. Köklü implant şirketlerinde daha çok ön plana çıkartılan müşteri memnuniyeti mantrası, sonuçta istisnai durumlarda olsa da problemli vakalarda çözüm üretim sürecini oldukça pozitif etkileyebilmektedir.

Var olan sayısız implant üreticisi şirketin takip edilemez hızlardaki yeni implant markası sunma yarışları karşısında, en makul seçim/takip çözümlerinden biri, "Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış" implant markalarına yönelmek olabilir.

Ayrıca "Dünya standartları" arasında sayılan Ce ve FDA onay belgelerine sahip implant markaları, mantıklı implant seçim kriterlerinden biri olarak kullanılabilir.

İmplant markasının üretimini yapan şirketin, kaç yıldır piyasada olduğu, sektörde kullanılan implanları ile ilgili yapılan bilimsel çalışmaların istatistiksel sonuçlarının müspet doğrultuda olması da bir belirleyicidir.

Gelecek yıllara dair parça gereksinimlerini karşılma potansiyelleri, yedek parça stoklarının olması, distribüsyon ağı, servis yetenekleri, gelecek yıllara dair planları ve özellikle ARGE çalışmaları hususlarındaki demonstrasyonları, bir implant firması ürünlerinin tercih edilebilmesi için mihmandar olarak kullanılabilir.

Bu soru; aynı kalitedeki iki implanttan hangisini seçmeliyim? şeklinde en baside indirgeyerek sorulursa; (Bakınız : Kaliteli implant nasıl anlaşılır?) cevabı da aynı basitlikte olacaktır : Kalitesi aynı iki implanttan Fiyatı Ucuz Olan seçilir! :) Ancak; tabii ki söz konusu implant seçimi olduğunda, değerlendirilmesi gereken kalite ve fiyat dışında yukarıda ayrıntısı ile yazdığım tüm diğer önemli faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Bizzat kendiniz diş hekimi değilseniz, bir implant seçimi ile ilgili bunca faktörü oturup kendiniz araştırıp değerlendirmeniz her babayiğitin harcı değildir. En iyi ihtimalle sağdan soldan duyduğunuz birkaç bilgi kırıntısı ya da saatler süren google aramaları sonrasında oldukça subjektif ağızlardan oldukça sorgulanabilir yorumlar dışında elinizde pek de bir şey kalmayacaktır. Ama neyse ki bunun da kolayı var. Zaten diş implant tedavisini size yapacak diş hekiminiz, yapacağı implantın da sorumluluğunu alacak birincil kişi olduğundan, bu konudaki sorularınız için uzun araştırmalara dalmak yerine sorularınızı bizzat kendisine yöneltebilir ve hatta konunun gereğinden fazla uzadığını fark ettiğiniz zaman (ki uzayacaktır) bu konudaki seçimi diş hekiminizle birlikte yapabilirsiniz. En nihayetinde, yapılacak implantın kaderi doktor-implant-hasta üçlüsü arasındaki uyum tarafından belirlenen birden fazla değişkeni olan bir süreçtir.

Ve son söz; yıllarca çenenizin bir parçası olarak taşıyacağınız bir "tıbbi ürün" seçimi sıradan bir iş değildir. Mutlaka diş hekiminizle birlikte karar vermenizi tavsiye ederim.
Kaliteli İmplant? - İyi İmplantın Özellikleri Nelerdir?


En kaliteli implant hangisi? - Kaliteli bir implant nasıl anlaşılır?

İmplant kalitesini belirleyen ilk etmen, titanyumdan yapılmış olmasıdır. Ayrıntısını "Neden Titanyum" başlıklı yazımdan okuyabilirsiniz. Titanyumun vücut dokusu ile hücresel boyutta bağlantı sağlayabilmesi için pürüzlü yapıda ve çift bağlantılı implant formunda kullanılmasının, verimliliğini arttırdığı tespit edilmiştir. (Tamamen(vida+abutment+taç) zirkonyumdan yapılmış implantlarla ilgili yazım için tıklayınız)

İmplant üretim materyali kadar, implantın fiziksel şekli de verimliliği etkiler. Zira; ağız içerisinde çiğneme fonksiyonları sırasında katlanmak zorunda kaldıkları yüksek basınçlarda mukavemet göstererek, çene kemiğine tutunma dirayetlerini kaybetmemeleri için en uygun basıç dağılımını sağlayabilecek formda olmaları lazımdır. Bu form da zaten doğal diş kökünde mevcuttur : Koni şekli.

Basınca dirayetlilik, implant genel şekli dizaynı kadar özel ayrıntılarına da bağlıdır. Koni veya silindir şekilli bir implanta yivli bir yüzey kazandırılması, katlandığı basınçlara dayanıklılığı kadar, temasta olduğu kemik yüzeye bu basıncın simetrik iletilmesiyle dokuda aşınmaya sebep olmaması özelliğini sağlar. Yine bir mühendislik tasarım özelliği olan; yüzey pürüzlülüğünün hücresel detayda bağlanmayla kontak yüzeyini arttırıp tutunmayı perçinlediğivurgulanmalıdır.

İmplant ömrünü açıklayan yazımda tanımı yapılan osseointegrasyon; yukarıda anlatılan tüm faktörlerle birebir bağlantılıdır.

İmplant vidası dışında, implantı oluşturan diğer parçalardan abutment ve zirkon/porselen başlık kısımları da bir implantta kaliteyi belirleyen unsurlardandır. Göreceli yeni bir teknoloji olan simante tip protetik üst yapı materyalleri, estetik ve fonksiyon olarak üstünlük sağlamıştır. Gevşeyen veya düşen implant vidası problemi ortadan kalkmıştır. Daha ucuz implant maliyeti ile daha ergonomik sonuçlar elde edilmiştir.

Yine seçilmesinin ayrıntısı diş hekimine bağlı olan konulardan; implantın farklı uzunluk ve şekillerde ekstra bağlantılara imkan sağlaması yani ürün yelpazesinde her farklı implant vakası için seçilebilecek detaylılıkta uygun ürün repertuvarı bulundurması önemlidir. Ölçü seçeneklerinde açık ve kapalı opsiyonlar barındıran dental implantların tercihi daha mantıklıdır.

İmplantın uygulanacağı kemik dokunun özelliklerine göre en ideal uzunluk ve kalınlığa sahip olması beklenir. İmplant boyu ve çapı çeşitliliğini, diş uzanımı ve boyun çapına uygunluğuna kolayca denk getirebilmek için ürün repertuvarı zengin bir implant markası seçmek gereklidir.

Ancak, en nihayetinde; implantın kalitesi ancak sadece onu hastalarında deneyerek uzun süreli olumlu sonuçlar almış diş hekiminin bizzat kendisi tarafından anlaşılabilir. Bir implanta "bilimsel olarak" kaliteli diyebilmek için de binlerce uygulamasının yapılıp uzun süreli sonuçlarını takip etmek gerekeceğinden, muhtemelen hiç "bir" diş hekiminin "bir" implant hakkındaki bu kaliteli implant veya bu kalitesiz implant diye yapacağı sınıflandırma tam olarak geçerli olmayacaktır.

Bir implantın kaliteli olmasından çok daha fazla önemli olan; doğru hastaya doğru çeşit implant yapacak diş hekiminin cerrahi yetisidir. Yâni asıl önemli olan implant cerrahisini gerçekleştiren hekimin liyakatidir. İmplant operasyonunun başarısını belirleyen şartlar yazımızda belirtildiği üzere; bir implantın başarısını ve implant dişin ömrünü belirleyen temel etken, doktor-implant-hasta değişkenlerinin en uygun kombinasyonunu denk getirmektir. Bu da sadece implant cerrahisini gerçekleştiren diş hekiminin tecrübesi ile mümkün olabilir.

Yerli İmplant mı? - Yabancı İmplant mı?


En İyi İthal İmplant Markaları Hangileridir?
En İyi Türk İmplant Markaları Nelerdir?

Gönül tabii ki "yerli implant" demek ister ama duygularımıza kapılmadan objektif bir şekilde inceleyelim :

İşin özünde,  bir implantın yerli mi yabancı mı olmasının hiç bir önemi yoktur! Zira kaliteli implant ve kalitesiz implant arasındaki ayırım yapıldığı andan itibaren, implant markasından bağımsız olarak, kaliteli olan implant tercih edilecektir.

Eğer; yabancı implantlar yerli implantlardan daha mı kaliteli? şeklinde bir soru olursa; bu sorunun cevabı kesinlikle hayır olacaktır.

Kaliteli implant seçimi ve Diş İmplantı seçiminde önemli ayrıntılar yazılarında ısrarla vurguladığım şekilde; implant tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler tamamen doktor-implant-hasta üçlüsü arasındaki uyumla ilişkilidir. Yani dünyanın en kaliteli implantı yetkin olmayan bir hekim elinde heder olacaktır veya dünyanın en kaliteli implantı dünyanın en iyi diş hekimi ile uygulansa bile, eğer hastada implantın başarılı olması için gerekli faktörler yoksa implant operasyonu yine başarısız olacaktır.

Bu bilgiler ışında, diş implantı seçiminde önemli ayrıntılar yazımın son paragrafında söylediğimi tekrar ediyorum : İmplantın yabancı/yerli olmasından ziyade, size yani hastamıza uygun olması önemlidir. İmplant seçiminde ithal/yerli marka ikileminde düşünmekten ziyade; mutlaka samimiyetine güvendiğiniz diş hekiminizle birlikte karşılıklı konuşarak "diş implantında kalite ve uygunluk kriterleri"  uyarınca karar vermeniz, ezber ve kulaktan dolma bilgilere itimat etmemeniz en önemli noktadır.
YERLİ İMPLANT MARKALARI
İmplantın İsmine veya Logo kısmına tıklayarak,
implantı yapan şirketin web sitesine ulaşabilirsiniz!

TÜRK İMPLANT FİRMALARI


Implance,  2007 yılında Türkiye'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 8 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 11'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. AGS Firmasının ürünü. İmplant çeşitlerini görmek için tıklayınız:


Bir Türk İmplant Firması ürünü olan firmanın implant çeşitleri için tıklayınız:


Mode Medikal / ImplantKA, 1969 yılında Türkiye'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik şekilli 3 kemik seviyesi ve doku seviyesi implant sunmaktadır. 32'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. İmplant çeşitleri için tıklayınız:


NucleOSS,  2001 yılında Türkiye'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 9 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 16'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Bilimplant  / Proimtech, 2014 yılında Türkiye'de kurulmuş bir implant üreticisidir.  Düz şekilli 2 kemik seviyesi ve doku seviyesi implant sunmaktadır.


BioInfinity,  2016 yılında Türkiye'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz  şekilli 3 kemik seviyesinde implant sunmaktadır.Evoss  Implants, 1976 yılında Türkiye'de kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 4 kemik seviyesinde implant  sunmaktadır.
YABANCI İMPLANT MARKALARI
İmplantın İsmine veya Logo kısmına tıklayarak,
implantı yapan şirketin web sitesine ulaşabilirsiniz!

İTHAL İMPLANT FİRMALARI

Advance Co., 1973 yılında Japonya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Düz şekilli 4 doku seviyesinde implant sunmaktadır. Şirketin merkezi Tokyo, Japonya'dadır. AQB, One Piece, One Piece Type T, Two Piece dental implant çeşitleri mevcuttur.


Medentika, 2005 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Straumann Grubunun bir parçasıdır. Şirketin ürünleri Almanya'da üretilmekte ve FDA onayı almıştır. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 7 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. Hem dijital hem de standart iş akışları için 70 bağlantıyla uyumlu bileşenler sunarlar. 59'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır. Microcone / (conical), (straight), Minicone, Procone, Quattrocone implant çeşitlerindendir. İmplant çeşitlerini görmek için tıklayınız:


Implant Direct, 2006 yılında kuruldu. Amerika Kaliforniya'da bulunan implant üreticisidir. İmplant çeşitlerini görmek için tıklayınız:


Şirketin merkezi İsviçre, Zürih'tedir. Üretim Amerika Birleşik Devletleri, İsveç ve Japonya'da bulunan dört tesiste gerçekleştirilmektedir. Ürünler ve hizmetler, bağlı kuruluşlar ve distribütörler aracılığıyla 80'den fazla ülkede mevcuttur. Şirketin portföyü, dental implant sistemleri (NobelActive ve NobelParallel ve seramik implant NobelPearl* dahil olmak üzere) ile tek dişten tam dişsiz endikasyonlara kadar çözümler sunmaktadır. tedavi planlaması ve rehberli cerrahi (NobelClinician ve DTX Studio paketi) ile biyomateryaller mevcuttur.


Bego, 1890 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz şekilli 6 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır.


Osstem  Implant Company 1997 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 24 adet kemik  seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 70'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Güney Kore, Seul'dedir.Dentis,  2005 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 14 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 67'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Güney Kore, Dong-gu'dadır.Intra-Lock  System International, 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde  kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine  sahip 26 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 29'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


MIS,  1995 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz  şekilli 18 kemik ve doku seviyesi implant yelpazesi sunmaktadır. 72'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Fair Lawn, NJ, İsrail'dedir.


IRES,  2014 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 12 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 17'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.Camlog,  2004 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 12 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 38'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Basel, İsviçre'dedir.


Branemark,  1970 yılında İsveç'te kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz şekillere sahip 6 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsveç, Mölndal'dadır.


Implantswiss,  2014 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 12 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 8'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Yverdon-les-Bains, İsviçre'dedir.


Neoss,  2000 yılında Birleşik Krallık'ta kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 6 adet kemik seviyesi ve  doku seviyesi implantı sunmaktadır. 26'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Dentsply Sirona, 1899'da Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 21 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 38'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Zimmer® ; 1927 yılında, ortopedik ekipman geliştirmek için kuruldu. 1977 yılında ise Biomet ortopedik bir şirket olarak kuruldu. 1988 yılında Biomet, kemik iyileştirme sistemi teknolojilerini eklemek için EBI'yi satın aldı. 1999 yılında, Biomet, dental implant pazarına girmek için Implant Innovations'ı (“3i”) satın alarak implant üretimine başladı. 2015 yılında, Zimmer Biomet Dental, 3.1 mmD Eztetic™ İmplantlarını piyasaya sürdü. 2016'da Zimmer Biomet Dental, T3® Kısa İmplantı piyasaya sürdü. 2019'da Zimmer Biomet Dental, BellaTek® Flex ve Express Ti Base Abutmentleri ve TSV® Encode® Impression sistemini piyasaya sürdü. 2022 yılında Zimmer Biomet'ten resmi yasal ayrılma ve bağımsız, halka açık bir şirket olan ZimVie'nin başlangıcını gerçekleştirdi.

Yukarıda Zimmer şirketinin tarihçesinde anlatıldığı üzere 2022 yılında kurulmuş ancak tarihi neredeyse 100 yıla varan bir implant firmasıdır. Çalışmalarını biz de gözlemleyerek icraatları doğrultusunda yorum yazacağız.


       
Alpha  Bio Tec, 1988 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 17 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 45'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsrail, Petach Tikva'dadır.


Thommen,  1975 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 11 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 25'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsviçre, Grenchen'dedir.


DIO  Implant, 1988 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 16 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 35'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


2000 yılında kurulan bir implant şirketi. Birden fazla ülkedeki düzenleyici kurumlardan onay almıştır: MDSAP, FDA (ABD), CE (Avrupa), Rusya Federasyonu, AMAR (İsrail), Çin FDA, Hindistan FDA, Tayvan FDA, Avustralya TGA , Ukrayna ve daha fazlası. AB Dental ürünleri, iyi kurulmuş bir küresel dağıtım ağı aracılığıyla dünya çapında 60'tan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Dentaurum  Group, 1923 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik  ve konik apeks şekillerine sahip 6 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 164'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Ispringen, Almanya'dadır.


GlobalD,  2012 yılında Fransa'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz  şekilli 6 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 32'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Dentium,  2000 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 17 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. Şirketin merkezi Cypress, Güney Kore'dedir.

Dentium, dünya çapında 80'den fazla ülkede klinisyenlere hizmet veren birinci sınıf dental implant sistemleri üreticisidir. Dentium ayrıca dental implant sistemini tamamlamak için çok çeşitli dental aletler, laboratuvar bileşenleri ve rejenerasyon malzemeleri de üretmektedir. Şu anda ABD, Çin, Hong Kong, Dubai, Tayland, Rusya, Almanya, Türkiye, Hindistan ve Singapur'da kendi şirket ve şubeleri bulunmaktadır. Dentium, implant ürünlerini yerel distribütörler aracılığıyla 80'den fazla ülkeye ihraç etmektedir.


Bredent  Medical, 1995 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 9 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 77'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Almanya, Senden'dedir.


Megagen,  2002 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 18 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 88'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Güney Kore, Daegu'dadır.

1985 yılında kurulmuş bir Amerikan Dental İmplant Firmasıdır.
501 Arborway
      Boston, MA 02130  USA
support@bicon.com     Tel:
      (800) 882-4266
(617) 524-4443     Fax:
      (800) 282-4266
      (617) 524-0096Straumann,  1954 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 28 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Basel, İsviçre'dedir.
Ritter Implants, 1887'de Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik şekilli 5 kemik seviyesinde implant sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Bir implant üreticisi olmamakla birlikte, internet üzerinden farklı implant markalarını sınıflandırmak, implantlar hakkında teknik bilgi edinmek gibi konularda faydalı gördüğüm için linkini buraya koydum.


Servo-Dental 1985 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik şekilli 5 kemik seviyeli implant sunmaktadır. 12'den fazla ülkeye dağıtılır.


Medigma,  1992 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 5 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 14'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


HumanTech,  1948 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz  şekilli 5 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır.


Schütz  Dental, 1962 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 10 adet kemik seviyesi ve  doku seviyesi implantı sunmaktadır. Şirketin merkezi Rosbach, Almanya'dadır.


Titan Implants 2000 yılında kurulmuştur ve tüm bileşenlerini New Jersey'de üretmektedir.
    
Şirket, en eski ve daha eski sistemlerden bazıları da dahil olmak üzere 40'tan fazla bağlantıyla uyumlu implantlar sunmaktadır. Ancak, dijital iş akışları desteklenmez.


IML  Swiss Dental Implants (Immediateload), 2009 yılında İsviçre'de kurulmuş  bir implant üreticisidir. Konik şekilli 4 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 22'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


C-Tech  Implant, 2008 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik apeks şekillerine sahip 6 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. 26'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Paltop,  2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik şekilli 8 kemik seviyeli implant sunmaktadır. 26'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


TRI  Dental Implants, 2011 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve düz şekillere sahip 10 adet kemik seviyesi ve  doku seviyesi implantı sunmaktadır. 47'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Almanya, Hünenberg'dedir.


ADIN  Dental Implants, 2005 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve konik apeks şekillerine sahip 8 kemik seviyesi ve  doku seviyesi implantı sunmaktadır. 42'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsrail, Afula'dadır.


Alfa  Gate, 1996 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik  şekilli 9 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 21'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Kafr Qara, İsrail'dedir.
ARDS  Implants, 2005 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve düz şekilli 5 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. 9'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsrail'in Rehovot şehrindedir.


Argon  Medical Productions, 1999 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve düz şekilli 3 kemik seviyeli implant sunmaktadır.  17'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Curasan  AG (Riemser), 1988 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik şekilli 2 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. Şirketin merkezi Kleinostheim, Bayern, Almanya'dadır. Reovis Dental İmplant markasının üreticisidir.


Axelmed,  2016 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik  şekillere sahip bir dizi 1 kemik seviyesinde implant sunmaktadır. 28'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


       
Biodenta,  2007 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz  şekilli 4 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 8'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsviçre'nin Berneck şehrindedir.


BioHorizons,  1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 23 adet kemik  seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 80'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Birmingham, Amerika Birleşik Devletleri'ndedir.


Bionnovation,  1993 yılında Brezilya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 19 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 45'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Biotec  Implant, 2005 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 9 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 10'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Blue  Sky Bio, 1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir  implant üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 9  kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 64'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


ACH  Medical / Biogenesis, 2008 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 8 kemik  seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 7'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Advance Co., 1973 yılında Japonya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Düz şekilli 4 doku seviyesinde implant sunmaktadır. Şirketin merkezi Tokyo, Japonya'dadır.


AIDI  Biomedical, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir  implant üreticisidir. Konik ve konik apeks şekillerine sahip 4 kemik  seviyesi ve doku seviyesi implant sunmaktadır.       
Allmed,  1997 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz  şekilli 9 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır.


Altiva  / Exactech, 1985 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir  implant üreticisidir. Düz şekilli 1 doku seviyesi implant yelpazesi  sunmaktadır.


Amelotech  Limited, 2015 yılında Singapur'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik şekilli 2 kemik seviyeli implant sunmaktadır.


American  Dental Implant, 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş  bir implant üreticisidir. Konik ve düz şekilli 9 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. Şirketin merkezi Amerika Birleşik Devletleri, New Castle'dadır.


Anthogyr,  1995 yılında Fransa'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve  konik apeks şekillerine sahip 11 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 13'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


AoN  Implants, 2008 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve konik apeks şekillerine sahip 9 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır.


Avinent  Implant System, 2006 yılında İspanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve düz şekillere sahip 7 adet kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 13'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İspanya, Santpedor'dadır.


AZ  Implant, 1992 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve düz şekillere sahip 15 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır.


Baumer,  1952'de Brezilya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve konik  apeks şekillerine sahip 6 adet kemik seviyesinde implant sunmaktadır.


B  & B Dental 1992 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve konik apeks şekillerine sahip 8 kemik seviyesi ve  doku seviyesi implantı sunmaktadır.


Biaggini  Medical, 1998 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve konik apeks şekillerine sahip 7 adet kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır.


BioComp,  1992 yılında Hollanda'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve  düz şekilli 4 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. Şirketin merkezi ED Vught, Hollanda'dadır.


BioHex  / Biomedical Implant Technology, 1993 yılında Kanada'da kurulmuş bir  implant üreticisidir. Düz şekilli 2 doku seviyesi implant yelpazesi  sunar.


Bioner,  1992 yılında İspanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 7 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır.


Bio  Service, 1987 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 13 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır.


Biotec  (BTK) 1999 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 28 adet kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 20'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Biotech  Dental 1987 yılında Fransa'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 17 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 13'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Biotem,  2012 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Düz ve  konik apeks şekillerine sahip 4 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. 15'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Biotype  Implant System 2011 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Düz ve konik apeks şekillerine sahip 5 doku seviyesinde  implant sunmaktadır.


Biounite / Kinetical, 2003 yılında Arjantin'de kurulmuş bir implant üreticisidir.


Bone  System 1992 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik  ve düz şekilli 9 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır.


BPI  Biologisch Physikalische Implantate, 2003 yılında Almanya'da kurulmuş  bir implant üreticisidir. Konik ve düz şekilli 3 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır.


BrainBase,  1988 yılında Japonya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 10 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 15'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Tokyo, Japonya'dadır.


Branemark,  1970 yılında İsveç'te kurulmuş bir implant üreticisidir. 1990 yılında  kapatılmıştır. Konik ve düz şekillere sahip 6 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsveç, Mölndal'dadır.


BRAT, 2011 yılında Fransa'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik şekilli 2 kemik seviyeli implant serisi sunmaktadır.


Bredent  Medical, 1995 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 9 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 77'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Almanya, Senden'dedir.


BTI  Biyoteknoloji Enstitüsü, 1995 yılında İspanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Düz ve konik apeks şekillerine sahip 15 kemik seviyesi ve  doku seviyesi implantı sunmaktadır. 40'tan fazla ülkede dağıtılmaktadır.


BTLock,  1995 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve  konik apeks şekillerine sahip 16 kemik seviyesinde ve doku seviyesinde  implant sunmaktadır. 17'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İtalya, Montecchio Maggiore'dedir.


B&W  srl, 1996 yılında Arjantin'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 10 adet kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.


Camlog,  2004 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 12 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 38'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Basel, İsviçre'dedir.


CEA Medical, 2013 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik şekilli 2 kemik seviyeli implant sunmaktadır.


CeraRoot,  1995 yılında İspanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz  şekilli 7 doku seviyesinde implant sunmaktadır. 12'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İspanya'nın Barselona kentinde bulunmaktadır.


Champions  Implants, 2011 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 6 adet kemik seviyesi ve  doku seviyesi implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Almanya, Flonheim'dadır.


Chaorum  & Honorst, 2006 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant  üreticisidir. Düz şekilli 3 kemik seviyesinde implant sunmaktadır. 38'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.


IMTEC,  1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 22 kemik  seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. MDİ Dental İmplant markasının üreticisidir.


Cowellmedi,  1994 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 18 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 55'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Güney Kore, Busan'dadır.


CSM,  2000 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 12 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Güney Kore, Daegu'dadır.


Cumdente, 2001 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik şekilli 2 kemik seviyeli implant sunmaktadır.


Curasan  AG (Riemser), 1988 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik şekilli 2 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. Şirketin merkezi Kleinostheim, Bayern, Almanya'dadır.


Dental  Evolutions, 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir  implant üreticisidir. Konik şekilli 1 kemik seviyeli implant serisi  sunmaktadır.


Dentalis  Bio Solution, 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir  implant üreticisidir. Konik şekilli 7 kemik ve doku seviyesi implant  yelpazesi sunmaktadır. Şirketin merkezi Indianapolis, Amerika Birleşik Devletleri'ndedir.

Dental  Planet, 2005 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 14 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır.

Dentalpoint  / Zeramex, 2005 yılında İsviçre'de kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve düz şekilli 4 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. 7'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Dental-Pro / Implanet, 2012 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant üreticisidir.

Hager & Meisinger, 1888 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. 85'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Dental  Tech, 1977 yılında İtalya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 10 adet kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 15'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Dentatus,  1930 yılında İsveç'te kurulmuş bir implant üreticisidir. Düz ve konik  apeks şekillerine sahip 3 doku seviyesinde implant sunmaktadır. 36'dan fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İsveç, İsveç'tedir.

Dentegris  Deutschland, 2007 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve düz şekillere sahip 7 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır.

Dentfix  1997 yılında Brezilya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Düz ve  konik apeks şekillerine sahip 5 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır.

DENTIN  Implants Technologies 2007 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve düz şekillere sahip 4 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 4'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Dentis,  2005 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik,  düz ve konik apeks şekillerine sahip 14 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 67'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Güney Kore, Dong-gu'dadır.

Denti  System 1989 yılında Macaristan'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 9 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 4'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Budapeşte, Macaristan'dadır.

Dentoflex,  1977'de Brezilya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve  konik apeks şekillerine sahip 19 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 11'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Derig, 1986 yılında Brezilya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 7 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Biodent CMH, Biodent HEX, Bioneck CMH, Bioneck TRI, Dynamic CMH, Kort HEX isimli implant çeşitleri mevcuttur. Fiyatları uygun olsa da, Türkiye'de çalışmaları sınırlı kalmıştır.  

Eckermann, 1999 yılında İspanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 14 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İspanya'nın Almoradí (Alicante) şehrindedir.

KJ Meditech, 1995 yılında Güney Kore'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 16 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 4'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Gwangju, Güney Kore'dedir.

Sigdent, 2005 yılında İsrail'de kurulmuş bir implant üreticisidir. 34'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Tenax Implant, 1996 yılında Kanada'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Düz şekilli 1 doku seviyesinde implantlar sunmaktadır.

Medentis  Medical, 2004 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 12 kemik seviyesi ve doku  seviyesi implantı sunmaktadır. 52'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

GMI  (Global Medical Implants), 1972 yılında İspanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve düz şekilli 6 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 48'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi İspanya'nın Barselona kentinde bulunmaktadır.

OsseoLink  (Global Implants Solutions), 2015 yılında Amerika Birleşik  Devletleri'nde kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik apeks  şekillerine sahip bir dizi 1 kemik seviyesinde implant sunar. 8'den fazla ülkede dağıtılmaktadır. Şirketin merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Fort Washington'dadır.

Alliance  Global Technology, 1986 yılında Tayvan'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 9 kemik  seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır. 14'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

İlk  olarak 1947'de İspanya'da kurulan DESS (Dental Smart Solutions için)  2004 yılında diş hekimliği pazarına girdi. 2017'de FDA onayını aldı ve  2019'da bir ABD ofisi açtı. DESS, hem standart iş akışları hem de CAD/CAM restorasyonları için 30'dan fazla bağlantıyla uyumlu bileşenler sunar.

2000 yılında Kaliforniya'da kurulan Diamodent'in ürünleri, Kaliforniya ve Avrupa'daki tesislerinde üretilmektedir. 10'dan fazla bağlantıyla uyumlu bir dizi bileşen sunar. Standart ve dijital iş akışlarını destekler ve indirilebilecek Exocad kitaplıkları sunar. Ürünleri ISO sertifikalarına sahiptir ve ayrıca Kanada'da dağıtılmaktadır.

2010  yılında kurulan Edison Medical, ürünlerini Almanya'da üretmektedir ve  ABD'deki merkezi San Antonio, Teksas'ta bulunmaktadır. Şirket FDA ve CE sertifikaları almıştır. Edison Medical, bir dizi +25 uyumlu bağlantı sunar ve dijital ve standart iş akışlarını destekler.

Open Implants 2016 yılında kurulmuştur ve piyasadaki en yeni oyunculardan biridir. Şirket, Woburn, Massachusetts'te bulunmaktadır. Open Implants'ın ürünleri FDA onaylıdır ve dijital iş akışlarını destekler.

Preat, 1980 yılında kurulmuş Kaliforniya merkezli bir üreticidir. Ürünleri FDA, CE ve Health Canada sertifikalarını almıştır.

Neodent Dental İmplant :
Neodent,  1993 yılında Brezilya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. Günümüzde Straumann Group bünyesi altında hizmet vermektedir. Konik, düz  ve konik apeks şekillerine sahip 30 adet kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır. 62'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Medical  Production, 1994 yılında Fransa'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve düz şekilli 6 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. 12'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

WITAR, 2011 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant üreticisidir. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Mirell Dental İmplant :
Mirell  Implants, 2010 yılında Hollanda'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve düz şekilli 3 kemik seviyeli implant sunmaktadır. 3'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

RadixImplants  & Biomaterials, 2015 yılında Almanya'da kurulmuş bir implant  üreticisidir. Düz şekilli 2 kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı  sunmaktadır. 7'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Generic  Implants, 2008 yılında Fransa'da kurulmuş bir implant üreticisidir.  Konik ve konik apeks şekillerine sahip 4 doku seviyesinde implant  sunmaktadır.

NTI implantları Arjantin'de kurulmuş bir implant üreticisidir. Konik ve düz şekillere sahip bir dizi 3 kemik seviyesinde implant sunar. 4'ten fazla ülkede dağıtılmaktadır.

ICX implantlar, Alman geliştirici Medentis Medical GmbH tarafından ARGE'si başlatılmış ve 2004 yılında piyasaya sürülmüştür. Avrupa pazarında etkin bir markadır.

Paragon,  1985 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir implant  üreticisidir. Konik ve düz şekilli 5 kemik seviyesi ve doku seviyesi  implantı sunmaktadır.

FTB  Implants (Ferrari Technology), 2005 yılında İtalya'da kurulmuş bir  implant üreticisidir. Konik, düz ve konik apeks şekillerine sahip 8  kemik seviyesi ve doku seviyesi implantı sunmaktadır.
"SİNCAN DİŞ DOKTORU Sitesindeki bilgiler destek amaçlıdır. Diş Hekimi'nin hastasını diş hekimliği hastalıklarını teşhis için muayenesinin ve diş tedavileri uygulamalarının yerine geçmez ! "
İçeriğe dön